Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türkiye aşığı Alman turistin 50. tatiline pastalı kutlama

TATİL İÇİN 1992 YILINDAN BUYANA 50 KEZ ANTALYA’YI TERCİH EDEN 80 YAŞINDAKİ ALMAN TURİST İÇİN TATİL YAPTIĞI OTELDE PASTALI KUTLAMA YAPILDI. HALEN EVRENSEKİ MAHALLESİNDE BULUNAN BİR OTELDE TATİL YAPAN 80 YAŞINDAKİ MARGRET REİNDERS, KENDİSİ İÇİN HAZIRLANAN SÜRPRİZ KARŞISINDA ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ.

Türkiye aşığı Alman turistin 50. tatiline pastalı kutlama
28 Eylül 2018 - 10:50

Tatil için 1992 yılından bu yana 50 kez Antalya’yı tercih eden 80 yaşındaki Alman turist için kaldığı otelde pastalı kutlama yapıldı. Halen Evrenseki Mahallesi’nde bulunan bir otelde tatil yapan turist kendisi için hazırlanan sürpriz karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

Alman turist Margret Reinders için 5 yıl önce Evrenseki’ye yerleşerek optik mağazası açan arkadaşı Beatrin Eıserman ve otel işletmecisi Mehmet Sürücüoğlu tarafından hazırlanan pastalı kutlamada Margret Reinders’in oğlu Edgar Reinders da hazır bulundu. Arkadaşının çiçek ikramı ve pasta karşısında duygulanan Margret Reinders, 1992 yılında Yugoslavya Savaşı esnasında turistlerin yeni tatil bölgesi arayışına girdiğini belirterek “Bu vesileyle eşimle birlikte 1992 yılında Türkiye’yi tanıma fırsatı bulduk. Bu tarihten itibaren her yıl en az 2 kez Side bölgesine gelmeye başladık. Tam anlamıyla Türkiye sevdalısı olduk” dedi.

Side tatilleri sırasında bölgede yaşayan insanlarla dostluklar ve arkadaşlıklar kurduklarını belirten Margret Reinders, “Bu toprakları ve insanları çok seviyorum. Eşimin ölümünün ardından Türkiye’ye gelmeye devam ettim. Burada kendimi hep huzurlu, mutlu ve sağlıklı hissediyorum” dedi.

Margret Reinders’i eşinin ölümünden sonraki Türkiye tatillerinde oğlu Edgar yalnız bırakmayarak tatilinin en az 2 gününde kendisine eşlik ediyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat