Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vatandaşlar 5 yıldızlı otelin tesislerini yıktı

MANAVGAT’IN KIZILAĞAÇ MAHALLESİ’NDE 5 YILDIZLI OTELİN GÜNÜBİRLİK ALANI İŞGAL ETTİĞİNİ İLERİ SÜREN VATANDAŞLAR, OTELE AİT TESİSLERİ YIKTI. BASIN AÇIKLAMASINDAN SONRA FUTBOL SAHASI İLE TENİS KORTLARINA GİREN GRUP, KALE DİREKLERİNİ VE KENARLARDAKİ TEL ÇİTLERİ SÖKTÜ. GÜVENLİK KULÜBESİNİ YIKAN MAHALLELİ, PROFESYONEL TENİSÇİLERİN KULLANDIĞI TOPRAK TENİS KORTLARINI DA DEVİRDİ.

Vatandaşlar 5 yıldızlı otelin tesislerini yıktı
02 Aralık 2018 - 17:54

Manavgat’ın Kızılağaç Mahallesi’nde 5 yıldızlı bir otelin günübirlik alanı işgal ettiğini iddia eden vatandaşlar, otele ait tesislere zarar verdi.

Manavgat’ın Kızılağaç Mahallesi’ndeki 5 yıldızlı bir otelin günübirlik alanı işgal ettiği iddiasıyla mahalle muhtarları ve vatandaşlar alanda basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına; Karacalar Mahalle Muhtarı Tayyar Yılmaz, Kızılağaç Mahalle Muhtarı Osman Kaya, Sülek Mahalle Muhtarı Ercan Mutlu, Cevizler Mahalle Muhtarı Mehmet Ak ve Hacı İsalı Mahalle Muhtarı Ali Güneş’le birlikte kalabalık grup katıldı.

Grup adına konuşan Karacalar Mahalle Muhtarı Tayyar Yılmaz, otelin halkın kullanımına ait olması gereken ve imar planında günübirlik alan olarak belirtilen bölgenin açılmasını ve kullanımını 30 yıldır engellediğini savundu. Konunun Kamu Denetim Kurumu’na (Ombudsmanlık) taşınması sonucunda ilgili alanların kamu yararına kullanılması gerektiği şeklinde karar alındığını belirten Yılmaz, “Otelin günübirlik alanı olan yeri boşaltması ve belediyenin buraları vatandaşların kullanımına uygun günübirlik alan haline getirmesini istiyoruz” diye konuştu.

Basın açıklamasından sonra futbol sahası ile tenis kortlarına giren grup, kale direklerini ve kenarlardaki tel çitleri söktü. Güvenlik kulübesini yıkan mahalleli, profesyonel tenisçilerin kullandığı toprak tenis kortlarını da devirdi. Kortların kenarlarındaki tel çitlerin tamamını yıkan grup, fileleri ise yerlerinden söktü. Otel yönetiminin ise konuyla ilgili jandarmaya şikayetçi olduğu bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al