Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

windows 10 da stereo mix ayarları

windows 10 da stereo mix ayarları
21 Haziran 2017 - 11:19

Windows 10 kullanıcılarının zaman zaman yaşadığı problemlerden bir tanesi de her hangi bir platformda veya video hazırlanması anında yaşanılan mikrofon ses sorunu.

Herhangi bir platform aracılığı ile kişilerle konuşmak isteyebilirsiniz.Yada video hazırlarken içeriğe sesli olarak yorumunuzu katmak isteyebilirsiniz?Bunun için windows 10 da stereo mix ayarlarınızın tam olarak yapılmış olması gerekmektedir.

Windows 10 kullanıyorsanız ve ses sorunu yaşıyorsanız ses ayarları kısmından stereo mix aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Eğer streo mix ses ayarlarında bulunan kayıt aygıtlarını yürüt kısmında gözükmüyorsa.Devre dışı bırakılmış aygıtları göster seçeneğini aktif ettiğiniz halde halen gözükmüyorsa o zaman stereo mix için driver bilgisayarınızda yüklü değil demektir.

Bilgisayarınızda herhangi bir sistemin driveri eksik veya yüklü olmadığı takdirde o sistemi kullanamazsınız.Ses driverleri yüklenmediği sürece bilgisayarınızda müzik veya sistem sesli olmayacağı gibi Stereo mix driveri yüklü olmadığından dolayı bazı platformlarda mikrofon ile konuşamayabilir veya videolarınıza sesli yorum ekleyemezsiniz.

Windows 10 kullanıcılarının zaman zaman yaşadığı problemlerden Stereo Mix sorununun çözümüme sıra geldi.

Herkesin kolaylıkla yapabileceği çözümü :

Öncelikle Windows 10 bilgisayarımızı açtığımızda Sağ Alt kısımda ses ayarlarını yapmaya yarayan ses ikonunu göreceksiniz.

Ses ikonuna Mause ile sağ tıklayıp kayıt aygıtları sekmesini açıyoruz.Açılan pencerede Stereo Mix görünüyorsa Stereo Mix’e mause ile sağ tıklayıp etkinleştir seçeneğine tıklıyoruz.Daha sonra mikrofon ile videolarımız içerisine yorumunuzu katabilir veya istediğiniz platformlarda konuşabilirsiniz.

stereo mix

kayıt aygıtları

stereo mix

Eğer ,kayıt aygıtları kısmında Stereo Mix görünmüyorsa yine o kısımda boş bir alana mause ile tıklayıp devre dışı bırakılmış aygıtları göster diyerek Stereo Mix aktifleştirme yapabiliriz.

stereo mix

Fakat,devre dışı bırakılmış aygıtları göster seçeneğini seçtiğimiz halde Stereo Mix halen görünmüyorsa Stereo Mix driver yüklü değildir.

Bunun için öncelikle, Realtek resmi web sitesine giriş yapiyoruz (Realtek High Definition Audio Driver ) .Daha sonra resmi web sitesinden realtek high definition audio driver indiriyoruz ve kurulum işlemini gerçekleştiriyoruz.Kurulum işlemi bitince,bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.Bilsigayarımızı yeniden başlattıkdan sonra tekrar kayıt aygıtları kısmına giriş yapıyoruz.Eğer Stereo Mix görünmüyorsa devre dıı bırakılmış aygıtları göster seçeneğini aktif ederek,Stereo Mix i görebilir ve etkinleştir seçeneği ile etkinleştirerek aktif edebiliriz.

Artık istediğiniz platformlarda mikrofon ile konuşabilir veya videolarınıza kendi sesiniz ile yorum katabilirsiniz.

Yinede sorun yaşıyorsanız yorum kısmında belirtirseniz.Size yardımcı olabiliriz.

Ayşegül Altın / havadis07.com

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al