Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Türel’den Kent Müzesi açıklaması

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. IŞIKLAR’DA KAPALI SPOR SALONU YERİNE YAPILACAK KENT MÜZESİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARA YÖNELİK ELEŞTİRİLERE CEVAP VEREN BAŞKAN TÜREL, “KENT MÜZELERİ BİR ŞEHRİN HAFIZASINI YOK ETMEZ AKSİNE GELECEK NESİLLERE TAŞIR. BİZ ORADA KENT MÜZESİ YAPARAK ŞEHRİN HAFIZASINI KORUYACAK BİR ADIM ATIYORUZ. ZAMANINDA YAPILMIŞ VE UYGULANAMAMIŞ PROJELERİ YAPIYORUZ DİYE HERHÂLDE HERKES HASEDİNDEN ÇATLIYOR” DEDİ.

Başkan Türel’den Kent Müzesi açıklaması
10 Eylül 2018 - 16:44

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Işıklar’da Kapalı Spor Salonu yerine yapılacak Kent Müzesi ile ilgili çalışmalara yönelik eleştirilere cevap veren Başkan Türel, “Kent müzeleri bir şehrin hafızasını yok etmez aksine gelecek nesillere taşır. Biz orada Kent Müzesi yaparak şehrin hafızasını koruyacak bir adım atıyoruz. Zamanında yapılmış ve uygulanamamış projeleri yapıyoruz diye herhâlde herkes hasedinden çatlıyor” dedi.

Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısını geçekleştirmek üzere toplanan Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi 35 gündem maddesini karara bağladı. CHP Grup Sözcüsü Cansel Çevikol’un 4 yıldır meclisin ilk kez 35 gündem maddesi ile toplandığını söylemesi üzerine Başkan Türel, “Artık finale geliyoruz herhâlde ondan. Görev süresinin sonuna doğru demek ki yapılacak işlerin çoğu tamamlanmış, gündem maddeleri de ortalama olarak azalıyor. Aslında bu güzel bir durum” dedi.

“Kapalı Sor Salonu yıkılmıyor”

Başkan Türel Meclis Toplantısında basında “Anılar Yıkılıyor” şeklinde yer alan Işıklar’daki Spor Salonu yerine yapılacak Kent Müzesi ile ilgili açıklamalarda da bulundu. Başkan Türel, meclis toplantısı öncesinde sosyal medyada konuya ilişkin yaptığı açıklamayı hatırlatarak “Kapalı Spor Salonu yıkılmıyor. Dış cephesi aynen korunarak Kent Müzesi’ne dönüştürülüyor” dedi.

“Herkes hasedinden çatlıyor”

Başkan Türel, mecliste yaptığı açıklamada, “Proje Sayın Bekir Kumbul döneminde Mimarlar Odasıyla yapılmış bir yarışma projesi. Bizde kurumlarda süreklilik vardır. CHP’li belediye bu projeyi yapmış biz uygulamayacağız diye bir şey yok. Zamanında yapılmış ve uygulanamamış projeleri yapıyoruz diye herhâlde herkes hasedinden çatlıyor” şeklinde konuştu.

“Şehrin hafızasını koruyacağız”

“Anılar Yıkılıyor” ifadelerini de doğru bulmadığını belirten Başkan Türel, söz konusu spor salonunda herkesten çok kendi hatırları olduğunu ifade ederek, “Konuşanların hepsinden 50 kere daha fazla o salonda ben basketbol oynamış birisiyim. Kent müzeleri bir şehrin hafızasını yok etmez aksine gelecek nesillere taşır. Biz orada Kent Müzesi yaparak şehrin hafızasını koruyacak bir adım atıyoruz. Geçmişte CHP’li belediyenin yapmış olduğu proje iyi değil diyorlarsa CHP’liler onu açıklasın. Biz iyi olduğuna inanıyoruz ve uyguluyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al