Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yaşlıevi’ne sürpriz ziyaret

Muratpaşa Belediyesi’nin Bayındır Parkı içinde bulunan Yaşlıevi üyelerine Nurcan-Rüstem Cömertoğlu Ortaokulu öğrencileri sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yaşlıevi’ne sürpriz ziyaret
29 Aralık 2017 - 12:40
banner

Muratpaşa Belediyesi’nin Bayındır Parkı içinde bulunan Yaşlıevi üyelerine Nurcan-Rüstem Cömertoğlu Ortaokulu öğrencileri sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Muratpaşa Belediyesi’nin bugün sayıları 3 olan Yaşlıevleri’nde ilk adımı 2015 yılında Antalya Edebiyat günleri kapsamında atılan Antalya’nın farklı yaş gruplarını deneyimli kent sakinleriyle bir araya getiren ‘Kuşaklar Buluşuyor’ çalışması farklı etkinliklerle devam ediyor.

Deneyimlerin ve sözlü kent tarihinin kuşaklar arasında aktarılmasını amaçlayan bu çalışma kapmasında Bayındır Parkı içinde bulunan Yaşlıevi’ne Nurcan-Rüstem Cömertoğlu Ortaokulu öğrencileri sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Türk ve dünya edebiyatının klasikleşmiş eserlerini yanlarına alarak Yaşlıevi’ne gelen öğrenciler, kıdemli kent sakinlerinin ellerini öpüp yanlarına oturdu. Önce kendilerini tanıtan öğrenciler, yaşlıların hayat deneyimlerini, eski Antalya’ya ilişkin anılarını büyük bir dikkatle dinledi. Sohbet, öğrencilerin Türk ve dünya edebiyatının önemli eserlerinden bölümler okumasıyla sona erdi.

Nurcan-Rüstem Cömertoğlu Ortaokulu öğrencileri, Yaşlıevi’nden ayrılırken bahar aylarında daha geniş katılımlı gelecekleri sözünü verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co